Diamine Tyrian Purple, czyli cesarska purpura (?) Tyriona Lannistera

Dziś na stół szalonego naukowca leci coś, co miało być królewską purpurą tylko po drodze trochę pobłądziło: Diamine Tyrian Purple.
A miało być tak pięknie. Miał być ślub w katedrze z weselem, wodzirejem i oczepinami, a wyszło życie na kocią łapę i to kątem u teściów…

8yjOMDg

Kałamarz i zdjęcia z internetów obiecywały wiele. Mamiły zmysły niewinnej panny naiwnej. Nazwa grootronowa też obiecująca, więc jedziemy, wysyłaj Pan, tożto świetne! I rzeczywiście, złe nie jest. Ale świetne też nie.
Pierwsze skojarzenie? Naturalnie jakaś na pewno cesarska (albo królewska co najmniej) purpura Tyriona Lannistera. Powściągnąwszy po chwili mój umysł nieokiełznany i postanowiłam pogrzebać trochę w internetach na temat tego Tyriana. Okazuje się, że barwnik ten jest wydzielany przez niejakiego drapieżnego ślimaka morskiego. Mniam.
W teorii kolor ten powinien być pięknym, ciemnym, głębokim fioletem. A w praktyce? Przegotowany barszczyk, jak widać na załączonym obrazku.

EsmSBPk

NhKgToI

pkjgKpv

SS94Rwu

Oszustwo, chamstwo, drobnomieszczaństwo i góralska muzyka.

Owszem, dla zdesperowanego będzie on miał swój urok. Tylko, że zupełnie nie tego oczekiwałam. Zapowiadało się na powalająco fioletowo, a jest stonowanie bordowobrązowo (a nawet i to mało nasycone).

Suche męskie fakty?
Przepływ: bez zarzutu. Jak to u Dajamajnów, lujowatogładziutki.
Wysychanie: dobre – piórko kreślarskie- pasożyt wewnętrzny Redis łapał dużo atramentu a i tak dość szybko się wchłonęło.
Przebijanie: bardzo małe na Oxfordzie
Cieniowanie: przeciętne, szału nie ma, stalki nie urywa

Podsumowywiwując?
Nie kupiłabym kałamarza. O nie. Mojego idealnego borda – Merlota nie zdetronizował, a i z fioletami ciężko mi go porównywać. Taki międzywydziałowy humanista, którego nie wiem na jaki kierunek studiów bardziej zaklasyfikować.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s