Siedmiu mężczyzn, którzy doprowadzili mnie do płaczu, czyli laugh with me

Dzisik Inkoholik wama przedstawi sześciu mężczyzn, którzy doprowadzili ją do płaczu. Czasem był to płacz rzewny, czasem jeno siąpienie, czasem połączony z rzuceniem się na podłogę i turlaniem w te i wewte jak padalczyk. Na szczęście we wszystkich przypadkach nie było to case study Galopującej Czarnej Rozpaczy, a zwyczajnego, szerokorozdziawowego śmiechu. Oto przed Wami sześciu autorów, których teksty stylistycznie doprowadzają mnie do takiego stanu:

smm1i8n

Dlaczego „autorzy”, a nie „książki”? – spytacie. To bardzo proste. Ja nie gustuję w zbiorach z kawałami.

Irosław Szymański

Wiecie kim jest ten pan? Prawdopodobnie nie wiecie i jest to duże zaniedbanie, moi Drodzy. Ginekolog z Lublina (ale nie jest to jeszcze ta cecha, która sprawia, że jest śmieszny)  parający się literaturą… Nie no, to brzmi więcej niż niefortunnie. Autor m. in. „Tak to widzę” czy „Notatek z marszu”, wieloletni współpracownik i tekściarz Loży 44. Kabarety są obecnie na takim poziomie, że już dawno przekopały się przez jądro ziemi i powoli wiercą w stronę Australii, warto więc zwrócić się w stronę dawnych klasyków – poza nieśmiertelnym i najlepszym Dudkiem (i drepczącym mu po piętach Teyem) polecam również i ten duet twórczy.

20160118_szymanskii_002a_k

 

Wojciech Mann

Jakim by nie był człowiekiem (przeca nie znam chłopa osobiście), do „Rockmanna” wracam zawsze gdy mam zły dzień. Bardzo bliskie mojemu sercu słowotwórczo-skrótowe zabawy, dystans do siebie i smykałka do bardowskiego snucia anegdot. Mniam.

0372a

 

Kurt Vonnegut

Możecie być nieco zadziwieni pojawieniem się w tym zestawieniu autora „Rzeźni numer 5”, ale nie bierzta mnie od razu za zwyrodnialca, pozwólta się wyjaśnić. Vonnegut ma taki styl, że płaczesz ze śmiechu jak czytasz, a potem z żalu, jak skończysz czytać. Rzeczywistość w zwierciadle jego słów i sformułowań nabiera takich dziwnych kształtów, że choć treść rozumiesz i do śmiechu Ci nie jest, to i tak kwiczysz z powodu kapitalnej formy.

43766-1

 

 

Victor Hugo

Choć powyższy pan na śmieszka raczej nie wygląda – nie dajcie się zwieść. Ten niesamowicie uroczy, delikatny i totalnie niepowtarzalny humorek, który zawiera w swoich powieściach rozkłada mnie na łopatki totalnie.

vc3adctor-hugo

 

Andrzej Sapkowski

Cokolwiek by o Sapku nie mówić (i nie słuchać na konwentach) – facet na pisaniu się zna. Wiesiek Wieśkiem, ale ten „Narrenturm”! Trylogia husycka to arcydzieło po prostu. A charakterystyczny humor, którym AS zaprawia swoje dzieła jest znany każdemu, kto choć raz z jego prozą się zetknął.

andrzej_sapkowski

 

 

Rakowiecki

Skoro już jesteśmy przy autorze „Wiedźmina” między innymi, poświęćmy i minutkę autorowi, który z okropecznego niemożebnie serialu uczynił arcydzieło. Śmiałam się na głos jak prosię nie zważając, że jadę środkiem komunikacji (pardon) publicznej i to pełnym ludzi. Kliknij w link i niech Twe łzy spłyną na spękaną powagą ziemię.

 

 

Umberto Eco

Na temat felietonów Umberta płakałam już tutaj – i zdania nie zmienię. Uwielbiam taki humor i tego typu instruktażowe traktowanie rzeczywistości. Mistrz dystansu.

umberto-eco-internet-encourage-la-lecture-de-livres-parce-qu-il-augmente-la-curiositem279251

 

Niestety, muszę tu rychło w czas zastrzec pewien kruczek – powyższe propozycje są śmieszne wyłącznie dla osobnika o tak chorym, absurdalnym i dziwacznym poczuciu humoru jak ja. Nie kryguję się, naprawdę jest dziwne. Aby nie być gołosłownym – za najśmieszniejszą rzecz jaką widziałam w życiu uznaję poniższy fragment z „Jabłek Adama”. Nikt nie podziela niestety mojego regularnego napadu śmiechorzucawki nad nim. Obejrzta więc i Wy, obejżta i spuśta ludziska zasłonę miłosierdzia na Inkoholiczy byt.

 


Źródła grafik: 1234567

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Siedmiu mężczyzn, którzy doprowadzili mnie do płaczu, czyli laugh with me

  1. Film ogladam kilka razy w roku, i przyłączam sie do opinii. Ale w zestawieniu to zabrakło mi zdecydowanie Ryszarda Kapuścińskiego. Proszę dodać 🙂

    Polubienie

  2. Płaczmy więc razem. ” Czytając „Fakt”, stoisz powyżej tych, którzy nic nie czytają, czujesz więc, że należysz do lepszego, wyższego świata, a o to przecież zawsze chodzi.” R.K.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s