TOP 7 kandydatów na męża, czyli popkulturalni misterzy

Każda fangirl ma w swoim życiu taki okres (jeden, dwa, ewentualnie sześćset), w którym kocha się na zabój w jakimś fikcyjnym charakterze. Ale to, że ktoś jest wymyślony, nie znaczy, że nie istnieje, prawda? 😀 Więc kochać można bez przeszkód.

marry

Temat jest ważki i wiecznie aktualny, poruszenia godzien! Drogie Inkoholiczki-Książkoholiczki i Fangirle wszelkiej maści – dziś coś dla Was. Jak uczyła mistrzyni Danuta Norek – kobieta już tak ma, że wychodzi za mężczyznę, przy którym czuje się bezpiecznie, a zdradza z tym, przy którym czuje się niebezpiecznie. Dzisiaj będzie o tych pierwszych – idealnych popkulturalnych kandydatów na małżonków. Marzenie każdej spragnionej ciepła domowego ogniska fangirl.

Kolejność losowa, nie ma faworytów – wybór należy do Was, drogie Panny!

Kto na pierwszy ogień? Nie kto inny, jak…

Ross Poldark, czyli najczulszy z czułych barbarzyńców

poldark-pic

Nie mogłabym zacząć od nikogo innego jak on. „Takich mężczyzn już nie ma”, powiedziała do mnie z nostalgią pewna starsza pani po lekturze książki – a ja zastanawiam się czy aż tacy w ogóle kiedykolwiek byli. Ross jest idealny pod każdym względem. Hojny, szlachetny, wspaniałomyślny, wymagający, łaskawy, czuły, opiekuńczy, twardy, męski, przystojny i ogólnie umie w życie. Wie jak oprać mordę i odebrać poród, ma włości więc byt zapewni. Typowy przykład czułego barbarzyńcy. A jeśli na jego charakterze lub facjacie pojawi się jakakolwiek skaza, to tylko uczyni go bardziej ludzkim. Ergo – jeszcze bardziej idealnym.

Warunek: musisz być Demelzą.

 

Mr Darcy, czyli ponurak na wydaniu

278731-1

Myślę, że ta pozycja listy jest więcej niż oczywista (ach ta scena, kiedy ON TAK NA NIĄ SPOJRZAŁ). Być może Darcy jako sztandarowy przykład człowieka-tajemnicy powinien wylądować raczej na liście „Top 7 Popkulturalnych Kochanków”, jednak jego lśniąca jak diament jaki natura, która wychynęła pod koniec spod koszuli razem z owłosioną klatą zmienia sytuację. Czyż nie?

Warunek: musisz być Elizabeth.

 

Janek Bohatyrowicz, czyli przystojniak znad Niemna

Teraz przejdziemy do rejonów nieco przaśniejszych. No śmiało, niech pierwsza rzuci kamień ta, która nie shippowała Janka z Justyną. Świetny przykład zdrowej koncepcji spokojnego, prostego, szczęśliwego życia. Do tego przystojny, wierny i wytrwały, odrzucił przecież zakusy pięknej, szerokobiodrej Domuntówny. I umie śpiewać! „Ty pójdziesz górą, a ja doliną, Ty zakwitniesz różą, a ja kaliną”…

Warunek: musisz być Justyną.

0004b0n8wirepcl0-c122-f4

 

Kostia Lewin, czyli rozsądny idealista

Jeśli jednak nie jesteś tak wspaniałomyślna jak Justyna, a Twe nastroje nie są tak pozytywistyczne, polecam Kostię Lewina z „Anny Kareniny”. Spokojny, oddany rodzinie, cierpliwy, kocha z samej głębi serca. Z jednej strony ogromnie wykształcony i otwarty na polemikę poglądową, z drugiej – dba o cały dwór, trzyma rękę na gospodarstwie i polach. Po wspólnym żęciu moglibyście spędzać długie zimowe wieczory na rozmowach egzystencjalnych. Na przykład.

Warunek: musisz być księżną Kitty.

201eb8c0-a19d-4e8f-9c56-c6d52ac9efe6

Król Koviru Esterad Thyssen, czyli SERIO-SERIO!

Jedyny „na serio” na tej liście – po przeczytaniu „Wiedźmina” byłam wprost zachwycona tą epizodyczną postacią. No spójrzcie tylko na ten cytat:
    „Esterad Thyssen obdarzył żonę ciepłym spojrzeniem. Powszechnie wiadomym było, że kochał ją bezgranicznie, miłością, która przez dwadzieścia dziewięć lat małżeństwa nieprzygasła ni na jotę, przeciwnie, płonęła coraz jaśniej i goręcej. Esterad, jak twierdzono, nigdy nie zdradził Zuleyki. Dijkstra nie bardzo wierzył w coś tak nieprawdopodobnego, ale sam trzykrotnie próbował podstawiać – wręcz podkładać królowi efektowne agentki, kandydatki na faworyty, wspaniałe źródła informacji. Nic z tego nie wyszło.”

King_Esterad_by_MIHO

 

Ned Stark & Oberyn Martell, czyli jedyni uczciwi mężowie z GoT

original

Irytuje mnie wizerunek Szona Bina, więc łapcie Nedowy fanart pasujący moim zdaniem znakomicie. Ned i Oberyn, tak różni, a tak podobni. Oddani bezgranicznie swoim kobietom, nie gaszący w swych męśkich trzewiach zewu walki. Od razu proszę, bez spojlerów! Nalegam! 😀

oberyn-1024

No i co, drogie Panie? Kogo wybieracie? 😉

 

PS – robić listę TOP 7 Popkulturalnych Kandydatów do Romansu? 😀 😀 😀

 


Źródła grafik: 123, 45678

Reklamy

9 uwag do wpisu “TOP 7 kandydatów na męża, czyli popkulturalni misterzy

  1. Nie powiedziałabym, że Lewin jest aż tak idealny – pamiętam, że przed ślubem przyznał się Kitty, że nie będzie jego pierwszą, co bardzo ją poruszyło.
    Bardzo podoba mi się fanart przy królu Koviru 😀

    Polubienie

  2. Pingback: 5 popokulturalnych panów, którzy utknęli we #friendzone | inkoholiczka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s