SHARE WEEK 2018 – głos Inko

Ruszyły właśnie zgłoszenia do kolejnego Share Weeku. Po raz kolejny niezawodny Tata Chrzestny blogerów Andrzej Tucholski organizuje jedną z najfajniejszych akcji po tej stronie internetów – polega on na tym, że każdy blogujący może oddać 3 głosy na swoich ulubieńców. Ludzi, którzy tworzą, a przede wszystkim wpływają w jakiś sposób na innych. Tym razem waluta, którą narzucają nam statystyki i social media nie znaczy nic – nie chodzi ani cyferki, ani liczby współprac, ani o kolorowe wykresy. Tym razem, dla odmiany, chodzi o człowieka.

Andrzej pisze:

Wielu nie dotarło jeszcze do porannych programów telewizyjnych i jeszcze nie są śledzeni przez miliony. Ale robią to, co robią z pasją i uczuciem i nigdy nie wiadomo, czy nie zmieniają komuś życia na lepsze – powoli, dzień po dniu – choćby i w mikro skali tego, gdy jedna osoba czyta drugą osobę, i powstają w tej relacji myśli i poczucia niemożliwe do osiągnięcia w inny sposób.

A potem jeszcze mówi, że jesteśmy dziwni. No może jesteśmy. 😀

Nie było mi ciężko wybrać moich typów, bo, wierzcie mi, Inkoholicy, lub nie, na stałe czytam bardzo mało blogów. Ale tym, które czytam, jestem wierną! 🙂

szerłik (2)

 

Riennahera – Marta Dziok-Kaczyńska

To jest dla mnie wybór jasny, pewny, klarowny i natychmiastowy. Kiedy zaczęłam obmyślać „kogo by tu zgłosić” Rienna automatycznie wskoczyła na pierwsze miejsce, a ja rozważałam tylko pozostałe dwa. Z łapką na inkoholiczym sercu przyznaję, że to moja absolutnie ulubiona blogerka. Strona spod znaku „czytam wszystko – bo ona pisze”. Trafiłam do niej naprawdę dawno temu, za sprawą pięknego zdjęcia na instagramie. Przez nią zakochałam się w złotych sandałach, sukienkach z Zary, plecaku Fjallraven Kanken i Jamesie Nortonie. Ale to jest tylko skorupka tego, co Rienna mi i innym Czytelnikom zrobiła – gdybym miała określić jej stronę jednym słowem, powiedziałabym „łagodność”. To naprawdę bardzo rzadkie w dzisiejszych czasach. Do każdej sprawy poruszanej na blogu Riennahera podchodzi z łagodnością i takim po prostu… Szacunkiem. Delikatnie bierze ją w dłonie, pokazuje Czytelnikowi, mówi „popatrz”. I mi się wtedy otwierają oczy. I patrzę. I widzę.

rien

 

Nieidealna Anna – Anna Chomiak

Ania jest moim tegorocznym odkryciem – znałam jej stronę wcześniej, ale nie ją. Znalazła się tu dlatego, że jest to kobieta, która ma niezwykły wprost dar do tworzenia wokół siebie społeczności. Dar równie rzadki, co potrzebny. I to społeczności, która się lubi, szanuje i wspiera i na dodatek to wszystko się dzieje w internetach! A myślałam, że teraz już wszędzie lecą na noże i trzeba się spodziewać ataku z każdej strony.

Ona naprawdę wpływa. Ania pokazuje lifestyle z zupełnie innej strony niż zwykle jest on rozumiany. Bardzo mocno czuć w nim tą stanowczą, piękną, silną swoim zorganizowaniem i pewnością siebie kobiecość, która z uśmiechem zarówno pochwali, przyzna się do błędu, a czasem i opieprzy.

nieidealna

 

Pani Miniaturowa – Agata Grzesik

O Pani Miniaturowej natomiast smędzę Wam co jakiś czas już od bardzo dawna. Co ja na to poradzę – ta babka mi naprawdę imponuje. Bierze się z życiem za bary i nie bawi się w branie jeńców 😉 Jeśli nie znacie jej historii, radzę zajrzeć na jej stronę – myślę, że natychmiast zmieni ona wasze patrzenie – i na siebie, i na świat, i na życie, i, w końcu, niepełnosprawność. Ale to dopiero na końcu, bo to nie jest jedna z tych osób, które choroba definiuje, o nie. Lubię w niej tą niezłomność, ona daje siłę – to jest ten typ człowieka, co od razu pod skórą ma stal, i to nierdzewną. 😉 Bardzo ciekawa postać, bardzo ciekawe teksty i – na pewno- bardzo mocny wpływ. Zdecydowanie pozytywny.

mini

 

Dziękuję Wam, dziewczyny!

Reklamy

6 uwag do wpisu “SHARE WEEK 2018 – głos Inko

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s