Nowy projekt na inkoPATRONITE: PARYŻ śladami DZWONNIKA z Notre Dame

Cześć i czołem, ramen z rosołem!

Przybywam dziś do Was w pokoju niczym kosmita i niosę gigantyczne wieści. Oto, Drodzy Państwo, szykuje się nowy projekt – i tym razem głównymi jego bohaterami będziecie WY, bo mowa o Patronite

Jak zauważyliście, moje działania w internetach nie straciły na intensywności, ale nijako się rozproszyły – co za tym idzie inkoFB, inkoIG i inkoblog choć są nadal z jednej geek-lifetsylowej parafii wykształciły sobie jednak swoje specyficzne formuły: Na Facebooku najchętniej dyskutujemy o popkulturze albo śmiejemy się z absurdów i kotów (bo to jest element niezbędny), na instagramie zachwycamy się aesthetic‚owymi ujęciami w w palecie lila róż i spamujemy stories z rozmaitych festiwali, konwentów i łazęg ile się da, blog zaś skupia się na dłuższych artykułach raz na jakiś czas. A co łączy wszystkie te trzy kanały?

Łączę je JA. Inkoholiczka, babka, która parę lat temu wpadła na szalony pomysł i kontynuuje go do dzisiaj skacząc, tańcząc i fruwając, w klawiaturę klekotając, zdjęcia cykając i przede wszystkim czytając. Kto Inko na mediach obserwuje ten wie, jaka jest książka mego życia – to „Katedra Marii Panny” Wiktora Hugo, którą nie kocham, a wręcz wyznaję.

Pamiętacie mój poetycki felieton

I pianie na temat postaci Frollo?

I stare jak świat słuchowisko, którego jakości do dziś się wstydzę, ale nie mam serca usunąć?

I całą masę postów, w których piałam o tej książce i jej rozmaitych adaptacjach na czele z Disneyowską, którą sami pewnie z dzieciństwa pamiętacie? ♥

Pora wprowadzić w życie pomysł, który kołatał się w mojej głowie już od dawna – ruszyć w świat śladami ulubionych bohaterów. To prawda, Katedra jest zamknięta, więc najpewniej zobaczymy tę damę tylko z zewnątrz, ale akcja powieści i wszystkich jej ekranizacji dzieje się w całym mieście – więc będziemy mieć pełne ręce roboty 🙂 Mam ambicje zestawić odpowiednie miejsca z odpowiednimi fragmentami bądź wręcz ujęciami z filmowych adaptacji i przede wszystkim zapoznać Was po kolei z tą wspaniałą historią. Ale nie obawiajcie się – odwiedzimy też najważniejsze dla samego miasta zakątki, dopieszczę Was.

Co będę mogła Wam zagwarantować podczas wycieczki – czyli jednym słowem, co będziecie z tego mieli?

► NA FACEBOOKU I NA INSTAGRAMIE: nieustający i trwający nieprzerwanie do samego powrotu zalew stories, relacji na żywo i rozmaitych zdjęć z wycieczki (każde z odwiedzonych miejsc będę podpierać inspiracją z książki)
► Na INSTAGRAMIE: z racji rozmiłowania we wszelkich nowoczesnych formach – wykorzystam tę wycieczkę do znalezienia najpiękniejszych smaczków w Paryżu – a wiecie, że potrafię ♥
►NA BLOGU: na sam koniec ukaże się na blogu potężny wpis, w którym wymienię wszystkich Patronów i w którym zfotorelacjonuję Wam cały pobyt – wraz z odpowiednimi ma się rozumieć inspiracjami.

DODATKOWO:

► przed wyjazdem na mediach zrobię ankiety, które miejsca chcielibyście najbardziej w mojej relacji zobaczyć
► każdy patron powyżej 50 zł dostanie ode mnie pocztówkę z Paryża
► zrobię cykl tematycznych wpisów przed wyjazdem i wprowadzę Was w klimat
►  każdy z Patronów zostanie wymieniony w końcowym wpisie i dostanie personalne pozdrowienia na stories bądź na FB z jednego z miejsc, które będę odwiedzać.
Najpierw Paryż, a później? Kto wie, jakie następne dzieło weźmiemy na warsztat? ♥

Jeśli chcecie się zaangażować – kliknijcie w koty,
zapraszam Was do tego serdecznie ♥

inkopatron

Podpisano

Wasza Inko

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s