TWSBI Mini, czyli szacowny jegomość o wzroście nikczemnym

Małe piórka do małych łapek? Nic bardziej mylnego. Małe piórko i dla pani i dla pana, inteligenta, bałwana, księgowego i Karolka, Róży, Kasi, dziadka Tolka. Do torebki, do saszetki, dla blondyna i brunetki. Spisać sprawki, wykłuć oko – piórko przyda się niecnotom. I tym grzecznym też, hej! Tak więc przed Wami dziś kolejny żeglarz, który do Inkoholiczkowego Królestwa przypłynął na trójmasztowcu prosto z krainy F-pen.plandii – nie kto inny jak TWSBI Mini.

twsbi20mini_zpsu2xtguxp


Wygląd:
Czarny ci on od stóp aż do samiutkiej głowy zwieńczonej mikołajową czapeczką z logiem Tłisbi.t12_zpsqfywsrmo

Srebrny to on ma jeno klips skądinąd zgrabny, oraz obręcze sztuk cztery: wokół korpusu, sekcji i skuwki i skuwki. Niewielki, ale elegancki, w sam raz, żeby z torebeczki prawdaż kopertóweczki wyjąć i autografy rozdawać. Pasuje do małej czarnej. Sekcja klasyczna, prosta, bez udziwnień. Zbiera odciski palców.t13_zpsezupk156

Korpus w kolorach czerni mrocznej ma bardzo ciekawy romboidalny wzorek, który sprawia, że piórko uroczo mieni się w świetlet7_zps0iqs67xt

Na końcu korpusu ma wyżłobienia, które może wyglądają mało atrakcyjnie, ale są bardzo funkcjonalne (można mu na zadek nakręcić skuwkę, coby się pisało wygodniej).t8_zpspkyd89slt10_zpspb1pxnyr

Słowem – szacowny to jegomość, choć o wzroście raczej nikczemnym.

t2_zpsoit4ahvzt1_zps6wizzhoj

 

Porównanie z TWSBI 580 Clear:

t15_zpsn7fq5xo7t16_zpsfvwx8tdlt14_zpsceblwy5qtisio2_zps9mf4u5yx

Wy, miary!
Otwarte: niecałe 11 cm
Zamknięte: niecałe 12 cm
Skuwka: 5,5 cm

Konstrukcja:
Piórko jest, jak na swój wzrost, tęgie jak statystyczny obywatel po tradycyjnie obchodzonych Świętach Bożego Narodzenia. Ale bynajmniej nie odbiera mu to uroku, ba, nawet dodaje – wygląda jak słodki krasnal ogrodowy. Tylko w żałobie. Bo na czarno. Mimo korpulentnej budowy Mini z racji wykonania z plastiku jest bardzo lekkie i nie męczy ręki podczas pisania. Dobrze leży w dłoni, choć przy dłuższych tekstach lepiej założyć jednak skuwkę na odwłok – pisze się dużo wygodniej.
Duży plus należy się TWSBIowej nacji za system napełniania – bardzo szczelny piston filler, któremu nie ulewa się inkaustem nawet przy silnych wstrząsach i próbach podkręcania przepływu.

Stalówka:
Tutaj dużego zaskoczenia nie ma – stalóweczka TWSBIowa, moja akurat w rozmiarze B, ale dostępne jest całe spektrum. Jeśli chodzi o jej jakość i wykonanie to jest po prostu dobrze i tyle. Stalowa, prawdaż, panie sierżancie. Szału nie ma, zupy nie urywa, ale chodzi dosyć gładko i przyjemnie. A jak coś by się tam nie podobało, ząbek by się jakiś drapiący wyżynał, to mała personalizacja na MicroMeshu i wuala.

t4_zps4jgfez1ft5_zpslq9dnb1ot6_zps8mrkpeaj

Próba pisma:

t17_zpsllbgnfia
Dostępność:
A tutaj to od czasów mojej ostatniej recki 580 Clear trochę się zmieniło. Nawet dużo się zmieniło. Od listopada tego roku lwią część TWSBIowej kolekcji możecie nabyć w sklepie internetowym f-pen.pl, który porwał się z motyką na słońce sprowadzając je jako pionier do Polski. Dzięki temu nie musimy dydać do takich na przykład Stanów Zjednoczonych i użerać się potem z cłobiorcami, tylko robimy „klik” i udajemy, że śpimy, a o resztę martwi się sklepowa ekipa. Moje piórkowe serce się cieszy, że nareszcie TWSBI. Są do kupienia w Polsce.

Mam takę silnę potrzebę noszenia ze sobą zawsze przynajmniej jednego piórka. No po prostu muszę i już – a że na co dzień najlepszą z mych torebek jest mój plecak, to mam na pisaczkowych lokatorów metraż potężny. Ale! Co gdy na mojej drodze życie postawi konieczność spętania się jednak ołówkową spódniczką, obcasami i żakiecikiem, a szczyt tortu zagłady ozdobi wisienką małej kopertóweczki? Wtedy męki me osłodzi ukryty w owej torebeczce wyprostowany, szacowny jegomość – mistrz elegancji w wadze koguciej.

Kurcze, kurczę, kurczę. Chyba mam jednak słabość do TWSBI…
Ale nie aż taką jak do Pelikanów! :3

I na koniec futurystyczna na temat klipsa wariacja.
t11_zpswyctawgj

 


Jeżeli spodobało Ci się pióro, które zrecenzowałam, to możesz je kupić tutaj 🙂

Za współpracę przy tworzeniu recenzji dziękuję Sklepowi Internetowemu F-Pen.pl.

f-penik

Reklamy

5 uwag do wpisu “TWSBI Mini, czyli szacowny jegomość o wzroście nikczemnym

  1. Pingback: Kaweco Sport Classic, czyli małe jest… wytrzymałe! | inkoholiczka

  2. Pingback: TWSBI Eco, czyli tanie wino jest dobre, bo…? | inkoholiczka

  3. Pingback: TWSBI Vac Mini, czyli wisienka na tłisbiaczkowym torcie | inkoholiczka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s